W dniach od 26. do 30. września świętowaliśmy w naszych szkołach Tydzień Języków Obcych zainspirowany obchodzonym w tym miesiącu w całej Europie Dniem Języków Obcych.

Przez cały tydzień podczas lekcji języka angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego uczniowie poznawali języki od nieco innej strony. Służyły temu degustacje własnoręcznie cialis prix wykonanych sałatek oddających charakter kulinarny kraju, czy słuchanie oraz śpiewanie piosenek w danym języku. Zabawa ta połączona z analizą tekstu była prawdziwą lekcją łączącą przyjemne z pożytecznym.

W dniu 29. września odbyła się przy wspólnym udziale nauczycieli i uczniów Katolickiego Gimnazjum oraz Katolickiego Liceum wspólna zabawa poświęcona językom połączona z rozśpiewaną częścią artystyczną, oczywiście w językach obcych. Rozwiązaliśmy quiz zawierający pytania poświęcone ciekawostkom dotyczącym Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Francji. Pytania przygotowane przez nauczycieli języków nauczanych w naszych szkołach – Alicję Ramską, Katarzynę Mozal, Anitę Wójcik oraz Grzegorza Kubickiego cieszyły się dużym zaangażowaniem uczniów w udzielanie odpowiedzi, a każda prawidłowa odpowiedź nagrodzona została drobnym upominkiem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i miły przebieg tegorocznego Tygodnia Języków Obcych!

Grzegorz Kubicki

SDM logo

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.