A A A

"Upamiętnienie bł. Róży Czackiej. Miejskie obchody Dnia Białej Laski” 22 października, o godz. 11.00, w Miejskim Browarze Kultury, młodzież naszego liceum miała zaszczyt wziąć udział w miejskich obchodach Święta Białej Laski – święta osób niewidomych. Obchody łączyły aż cztery różne okazje: - Międzynarodowy Dzień Białej Laski - Upamiętnienie Błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej - Siedemdziesięciolecie Polskiego Związku Niewidomych - Dziesięciolecie działalności Prezes Ostrowieckiego Związku Niewidomych – Pani Doroty Wójcik Wszystkie ww. wymienione uroczystości odbyły się pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego Pani Marzeny Dębniak oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pana Jarosława Górczyńskiego. Objęte były patronatem medialnym, m.in. przez portal informacyjny naOSTRO.info. Młodzież naszej szkoły uświetniła obchody wystąpieniem nt. bł. Róży Czackiej. Uczniowie pod kierunkiem Pani Mai Bińczak przygotowali prezentację, która przybliżała biografię i zasługi „Matki Niewidomych”. Wiersz Jana Lechonia poświęcony siostrze Czackiej wyrecytował uczeń klasy I a – Wojciech Bińczak. Konferansjerami przedstawiającymi informacje nt. Błogosławionej byli: Karolina Skrobot i Kacper Chadała – uczniowie klasy III c. Natomiast piosenkę kończącą występ wykonał Maksymilian Żebrowski, klasa II a. Młodzież, jeszcze przed występem, miała okazję witać zaproszonych gości, wręczając ulotki z życzeniami od naszej szkoły, przygotowane przez Panią Oksanę Dzianę.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Organizatorom uroczystości za pamięć o naszej szkole i umożliwienie nam wzięcia udziału w tak ważnych i pięknych uroczystościach. Zauważamy, jak wiele wspólnego łączy bł. Różę Czacką z Patronem naszej szkoły – ks. Marcinem Popielem, na beatyfikację którego również liczymy i o nią się modlimy.
Ufamy, że będziemy mogli kontynuować współpracę z ostrowieckim odziałem Polskiego Związku Niewidomych już jako jego interesariusze.
Za okazaną życzliwość Organizatorom uroczystości składamy serdeczne: „Bóg zapłać”!
M. Bińczak
Link do artykułu autorstwa Pani redaktor Marzeny Gołębiowskiej, portal naOSTRO.info: Link do artykułu

Prezentacja nt. błogosławionej Elżbiety Róży Czackiej

Dzień Białej Laski Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski