Drukuj
Kategoria: Aktualności

Przedsiębiorczość to interesujący przedmiot, nasi uczniowie przekonali się o tym podczas wycieczki do Muzeum Ceramiki Opatowskiej. Jak uczyć się to tylko od najlepszych, do takich przedsiębiorstw należy Ceramika opatowska, znana od ponad 200 lat na całym świecie. Jak odróżnić ceramikę od fajansu, jak dane materiały wpływają na smak napojów, ile kosztuje szmaragdowa i różowa ceramika oraz do czego służy serwis za 20 000$ , na te i inne pytania nasi uczniowie już znają odpowiedzi. Lepiej jeden raz zobaczyć niż 10 razy usłyszeć, dlatego zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Przedsiębiorczośc Przedsiębiorczośc"

Przedsiębiorczośc Przedsiębiorczośc

Przedsiębiorczośc Przedsiębiorczośc

Przedsiębiorczośc Przedsiębiorczośc

Przedsiębiorczośc Przedsiębiorczośc

Przedsiębiorczośc


 

A very sweet visit to Krówkarenka in Opatów!

On 29th April we visited the produder of regional, traditional candy - "krówka". This candy is known to every sweet-tooth person in Poland so we wanted to know how it is made and what makes it so regarded. It turns out that the production process is not complicated and what makes Krówki Opatowskie unique is the way of cutting and packaging - done by people not machines.

Yet another lesson learnt for our businesses - to succeed we need to pay close attention to the smallest details.

 

Bardzo słodka wizyta w Opatowskiej Krówkarence!

29 kwietnia odwiedziliśmy producenta regionalnych, tradycyjnych słodyczy - "krówek". Ten cukierek jest znany każdemu łasuchowi w Polsce, więc chcieliśmy wiedzieć, jak jest robiony i co sprawia, że jest tak poważany. Okazuje się, że proces robienia nie jest skomplikowany, a to co wyróżnia Krówki Opatowskie to sposób krojenia i pakowania - przez ludzi a nie maszyny.

Kolejna lekcja dla naszych firm - by odnieść sukces musimy zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły.

Opatów Opatów

Opatów Opatów

Opatów Opatów

Opatów Opatów

At last! The preparation for our mobility has taken off seriously fast.

On the 25th April we visited the Porcelain Museum in Ćmielów. We saw a succesful over two-hundred-year-old company, that is highly renowed in the world. Now we know that hard work, paying attention to details and good quality of resources are part of its success. 

We will definitely strive to make our businesses so successful.

 

W końcu! Przygotowania do wyjazdu ruszyły pełną parą.

25 kwietnia odwiedziliśmy Muzeum Żywej Porcelany w Ćmielowie. Zobaczyliśmy odnoszącą sukcesy ponad dwustoletnią firmę, która jest wielce poważana na świecie. Już wiemy, że ciężka praca, zwracanie uwagi na szczegóły i dobrej jakości surowce są częścią tego sukcesu.

Zdecydowanie będziemy się starać by nasze firmy także odniosły sukces.