Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również młodzież i dzieci. Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, które od wieków wpisane są w polska tradycję. Jak co roku są wystawiane w naszej szkole. Ich treścią jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami. Gra aktorów pełna była zaangażowania. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy aktorzy otrzymali zasłużona brawa. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem ks. Michała Szawana.

Po oklaskach głos zabrał dyrektor szkoły ks. Krzysztof Mikulski, który w krótkiej wypowiedzi podziękował za przygotowanie Jasełek oraz złożył wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Bożonarodzeniowe Jasełka wprowadziły wszystkich obecnych w wyjątkowy świąteczny nastrój.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć