Bal przedmaturalny odbywający się w przybliżeniu sto dni przed rozpoczynającymi się w maju maturami, nazywany potocznie Studniówką, to wyjątkowy dzień i fantastyczna noc dla każdego maturzysty. Studniówka to czas, w którym uczniowie po raz pierwszy stają przed swoimi nauczycielami i rodzicami, jako ludzie dorośli, a swoją dorosłość potwierdzają w maju egzaminem dojrzałości.

W dniu 27 stycznia 2018 w Willi Imperium odbyła się studniówka klasy III Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwszym tańcem uroczystości, jak stanowi tradycja, był polonez. Na parkiet wkroczyli maturzyści z osobami towarzyszącymi. Dostojnemu tańcowi przyglądali się zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele tegorocznych maturzystów. Uczniowie z osobami towarzyszącymi, dyrekcja szkoły i zaproszeni nauczyciele spędzili czas na wspaniałej zabawie i tańcu przy świetnej muzyce. Wieczór wypełniony był licznymi atrakcjami, wzruszającymi chwilami oraz tańcem do późnych godzin. Ciekawą i miłą niespodzianką był dla wszystkich uczniów pokaz slajdów, w którym uczniowie zaprezentowali 3 lata w pigułce, chwil które przeżyli w szkole. Prezentacja przypominała najciekawsze wydarzenia z życia obecnych maturzystów. Pokaz wzbudził wiele pozytywnych emocji.