A A A

Odzyskanie przez Polskę niepodległości było tematem rozstrzygniętego konkursu historyczno-literackiego „Dziękuję Ci za Niepodległą. List do...”. W konkursie wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z czterech województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego i mazowieckiego.

 

 

 

 

Galeria zdjęć gali laureatów konkursu historyczno – literackiego "Dziękuję Ci za Niepodległą. List do …"



Lista laureatów

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsca: Patryk Bojakowski – ZS nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Katarzyna Stojek – LO nr II w Ostrowcu Świętokrzyskim; Karolina Sitarska – LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim;

II miejsca: Agnieszka Ćwik – LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim; Agnieszka Grześkiewicz – LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim; Maciej Szemraj – LO nr II w Ostrowcu Świętokrzyskim; Agata Żak – LO nr III w Ostrowcu Świętokrzyskim

III miejsca: Adrian Kuźlik – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach; Krzysztof Młynarczyk – ZS nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Diana Góralska – LO nr III w Ostrowcu Świętokrzyskim; Olga Wziątek – ZS nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Weronika Opałka – LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim; Agata Polit – LO nr III w Ostrowcu Świętokrzyskim; Natalia Majcher – LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wyróżnienia: Edyta Kiraga – Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach; Kinga Sierpień – LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim; Weronika Szybalska – LO nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim

Szkoły podstawowe (klasy starsze) i gimnazja

I miejsca: Alicja Żukowska – SP w Bańskiej Wyżnej; Konrad Polański – SP w Ratajach Słupskich; Maja Błasińska – PSP nr 1 w Busku-Zdroju; Konrad Flis – SP w Bielinach; Jan Bielecki – SP w Bańskiej Niżnej; Marta Jakubowska – PG w Ćmielowie; Stanisław Jedynak – Katolickie Gimnazjum im. Ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim; Krzysztof Łupina – PG W Szewnie
Oliwia Skrzatek – PG w Kunowie; Kinga Komisarczyk – PG nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim

II miejsca:  Marta Kwiatek – SP w Nowej Słupi; Monika Lesicka – Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim; Olaf Jurek – PSP nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Aleksandra  Gołdyn – SP w Waśniowie; Karolina Loranty – SP w Waśniowie; Oliwia Piątek – SP w Waśniowie; Aleksandra Babiarz – SP w Ratajach Słupskich; Wiktoria Chodorek – PG w Kunowie; Klaudia Hreśka – SP w Bańskiej Niżnej

III miejsca: Roksana Fijałkowska – SP w Kozubowie; Tobiasz Kapitan – SP nr 21 w Lublinie; Aleksandra Mroczkowska – SP nr 4 w Sandomierzu; Zuzanna Rokoszna – PSP w Kunowie; Oliwia Szurek – PG nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Wiktoria Cieślik – PG w Kunowie; Filip Pindral – PSP w Bielinach; Kamila Dąbrowska – PSP nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Ernest Nierubiec – ZSP w Szewnie

Wyróżnienia:  Wiktoria Wołowska – PSP w Szczeglicach; Patrycja Kot – SP w Bielinach; Patrycja Golonka – PSP nr  w Busku Zdroju; Karolina  Plewa – PSP nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Wiktoria Cesarska – PSP nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Michał Wereski – SP nr 21 w Lublinie; Antoni Wójcik – PSP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Weronika Kończak – PSP w Kunowie, Amelia Wyrzykowska – Katolickie Gimnazjum im. Ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim; Roksana Wołoszyn – PG nr 7 w Lublinie; Zofia Karpiel – SP w Bańskiej Wyżnej; Paweł Urbaś – SP w Bańskiej Niżnej; Paulina Kołodziejczak – SP nr 42 w Lublinie; Julia Kwiatek – SP w Lechowie; Bartosz Farys – PSP w Wymysłowie; Małgorzata Kwiatkowska – PG nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Kacper Młynarczyk –  Szkoła Podstawowa w Wymysłowie; Dominika Skibińska – SP nr 21 w Lublinie

Szkoły podstawowe klasy  III – V

I miejsca: Martyna Błaszczyk – SP nr 21 imienia Królowej Jadwigi w Lublinie; Agnieszka Marek – SP nr 21 w Lublinie; Krzysztof Kaszuba – PSP nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim;

II miejsce: Hubert Bryła – SP w Konarach

III miejsca:  Bartłomiej Maruszak – SP w Hucie Nowej; Adam Grabiwoda – SP w Kozubowie

Wyróżnienia: Lara Werońska – SP nr 21 w Lublinie; Jan Krysa – PSP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Marysia  Olech – PSP nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Adam Walczyk  – PSP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim; Natalia Moćko –  Zespół Szkół Publicznych w Szewnie; Gabriela Iskra – SP w Szczeglicach; Krystian Loranty – SP w Konarach.