A A A

W dniach 10-18 czerwca młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Włoch, której centralnym punktem była modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II oraz spotkanie i modlitwa Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem na Placu Św. Piotra w Rzymie.

Droga do Rzymu naszych uczniów wiodła przez góry Dolimity, gdzie wspólne wędrówki pozwoliły doświadczyć piękna tej części włoskich gór, których najwyższym wzniesieniem jest Marmolada licząca 3343 m n.p.m. Kolejnym etapem była wizyta w Wenecji, na którą składały się: rejs statkiem wodnym po Canale Grande oraz zwiedzanie Placu Św. Marka, patrona tego jedynego w swoim rodzaju miasta położonego na wodzie. Będąc w Wenecji nie mogło zabraknąć również zwiedzania Werony, zwanej małym Rzymem, wraz z jej areną, rynkiem oraz domem Julii.

Moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń dostarczyła także zabawa w największym włoskim parku rozrywki Gardaland położonym nad jeziorem Garda, gdzie miłośnicy mocnych wrażeń mieli okazję podnieść poziom adrenaliny na kolejkach ekstremalnym, wśród których najwięcej sympatyków zyskały Raptor i Blue Tornado.


Po mocnych wrażeniach nadszedł czas na całodzienny relaks na plaży w Ostii, niedaleko Rzymu. Odpoczynek był przygotowaniem do niezapomnianej wizyty w Rzymie i spotkania przy grobie św. Jana Pawła II i zwiedzania bazyliki św. Piotra, modlitwy z Papieżem Franciszkiem oraz doświadczenia piękna starożytnego Rzymu z wizytą pod Koloseum, odwiedzeniem Hiszpańskich Schodów, Piazza Navona, Fontanny di Trevi oraz jedynego w swoim rodzaju Ogrodu Pomarańczowego z wyjątkowym widokiem na Watykan i starożytne miasto, położone na siedmiu wzgórzach i będące stolicą chrześcijaństwa.

 

Zobacz: Foto relacja - wycieczka - Włochy 2018