Dnia 19 grudnia 2018 roku w Kielcach odbyło się podsumowanie 8 edycji projektu pod hasłem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018”. Organizatorami projektu były: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Allegro sp. z o.o.. Patronat nad przedsięwzięciem objął: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Do projektu, który trwał od września do grudnia, przystąpiły tysiące uczniów ze 120 szkół z całego województwa, w tym nasza szkoła. W tym czasie odbyły się spotkania młodzieży z funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, przedstawicielem firmy Allegro, przeprowadzone zostały również zajęcia przygotowane przez nauczycieli dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci. Jednak to przede wszystkim uczniowie musieli wykazać się znajomością tematu oraz różnymi zdolnościami. W ramach konkursu kończącego projekt mieli oni za zadanie przygotować w formie elektronicznej infografikę na temat „Internet w województwie świętokrzyskim”. Wszystkie prace miały promować bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu, a program przede wszystkim miał na celu uczyć dzieci, młodzież i ich rodziców zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz możliwości wykorzystania sieci.

Bezpieczny internet Bezpieczny internet