A A A

Drodzy uczniowie,

z informacji zamieszczonych dowiecie się co to jest grafika rastrowa, wektorowa, pixel. Rozpoczniemy naszą pracę od stworzenia projektu z wykorzystaniem narzędzi Canva.

Pojęcie grafiki komputerowej odnosi się do wielu zastosowań technologii informacyjnej, jak np. prezentacje multimedialne, projektowanie witryn internetowych, reklam lub ilustracji. Obrazy graficzne mogą być tworzone od podstaw, mogą też być wynikiem obróbki zeskanowanych zdjęć i rysunków. Grafikę komputerową dzielimy na dwa podstawowe rodzaje: grafikę rastrową i grafikę wektorową. Różnią się one modelem reprezentowania grafiki na komputerze a co za tym idzie – procesem przetwarzania obrazu i konstrukcją programów służących do tworzenia, edycji i obróbki grafiki. Przez program graficzny rozumiemy zarówno aplikacje o bardzo dużych możliwościach, np.: CorelDraw, Photoshop, Illustrator itp. Jak i programy pozwalające na wykonanie jedynie prostych operacji: rysowanie linii, figur geometrycznych i wypełnianie kolorem np.: MS Paint.

                               Tworzenie projektów graficznych

Zadanie domowe. Stwórzcie projekt własnej wizytówki dopasowanej do waszych zainteresowań. Możecie wizytówkę stworzyć od podstaw albo skorzystać z dostępnych szablonów. Wizytówka powinna zawierać dane kontaktowe, możecie umieścić Wasze imię i nazwisko na projekcie, reszta danych niech będzie wymyślona. Zastosujcie różnego rodzaju grafikę, kształty, tekst i co uważacie za stosowne- wizytówka jest dwustronna. Wszystko ze sobą powinno współgrać. Dodatkowo możecie spróbować naszkicować wymyślone przez Was logo, zeskanować lub zrobić zdjęcie szkicu i umieścić je na wizytówce. Pracę zapiszcie w formie zdjęcia z rozszerzeniem .jpg. Podpisane projekty wysyłacie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Termin oddawania prac do 03.05.2020

Pozdrawiam 
Nowak Tomasz

Informacja dla kandydatów do szkół katolickich

Kliknij by uzyskać więcej informacji na ten temat ...

Regulamin rekrutacyjny na rok szkolny 2020/2021

Kliknij by uzyskać więcej informacji na ten temat ...

Formularz zgłoszenia do klasy I Katolickiego Liceum

Kliknij by uzyskać więcej informacji na ten temat ...

Dzień Otwarty w Szkołach Katolickich

Kliknij by uzyskać więcej informacji na ten temat ...